Вівторок, 22.07.2025, 13:50  Ви увійшли як Гість | Вітаю Вас, Гість          Головна Вхід
ДСП - деревостружкові плити

ДСП - це плити з пресованої та склеєної тирси. Деревостружкові плити чи не найпоширеніший матеріал для виробництва корпусних меблів, оформлення інтер'єрів; широко застосовуються ДСП і в будівництві. Виготовляють їх з різних видів деревини (неділової, відходів лісопиляння, деревообробки, фанерного виробництва, технологічної тріски, отриманої з відходів лісозаготівлі). В якості зв'язуючих речовин в Україні під час гарячого пресування плит переважно використовуються карбамідоформальдегідні смоли.

Виробництво ДСП зародилося в Німеччині та Швейцарії - країнах, бідних на власні лісові ресурси, і тому найбільше зацікавлених в максимальному використанні деревних відходів. У 1941 році фірма "Хазеке" збудувала в Бремені (Німеччина) перший у світі завод з виробництва ДСП виробничою потужністю 3 тис. м3 в рік. А вже в 1956 році в світі працювало 175 ліній, які виготовляли до 0,9 млн м3 ДСП в рік. За 60-річний період інтенсивного розвитку світове виробництво ДСП досягло великого розмаїття як за видами готової продукції, так і за видами сировини (нерідко використовуються навіть недеревні волокна - солома, тростина, костриця льону тощо), зв'язуючих матеріалів (фе-нолоформальдегідні та карбамідоме-ламіноформальдегідні смоли, полімерні зв'язуючі на основі ізоцианатів, вінілацетатів тощо).

Плюси ДСП: міцність, легкість в обробці. ДСП добре "тримають" цвяхи та шурупи, що скріплюють конструкцію. Ще одна перевага деревостружкових плит - низька ціна, тому це найпоширеніший матеріал для меблів економ-класу. Більша частина офісних меблів виготовляється саме з ДСП. До речі, для виробництва кухонь та ванн треба використовувати спеціальний вид ДСП - з підвищеною вологостійкістю.

Мінус ДСП: неможливість тонкої обробки (глибокого фрезерування, виготовлення різноманітних фігурних деталей тощо). Недоліком ДСП також є наявність формальдегідних смол, які скріплюють частинки дерева - не зовсім корисних для здоров'я речовини.